Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz prosto z Włoch. Targi Cersaie 2019

Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz

Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz

Z powodu, że poczuliśmy pewien niedosyt w polskim internecie na temat jednej z najważniejszych wydarzeń w branży architektury wnętrz, postanowiliśmy zabrać głos. Mowa tu o targach tworzących trendy na rok 2019/2020. Targach na, których producenci wystawiają swoje produkty, niczym jak na wybiegu mody, aby nie tyle co uczestniczyć w nowościach aranżacji ale być kojarzonym jako twórcy trendów. Targi te to Cersaie 2019 w Bolonii.

Świat już zdążył zwariować na punkcie płytek wielkoformatowych, płytek z efektem marmuru, czy też surowym — ale dzięki dobremu projektowi przytulnemu-betonie. Niestety wszystko, co dobre prędzej czy później odchodzi w zapomnienie, aby oddać swój pas nowym trendom. Przedstawiamy Wam tegoroczne wytyczne, które pojawiły się na Cersaie 2019 w Bolonii. Na targach producenci z całego świata przez ponad tydzień nakreślali swoimi nowościami, stronę, w którą podążają nowe zmiany w aranżacji.

Kolorowe łazienki

Wyraziste umywalki, prysznice i baterie

Najnowszym trendem w łazienkach to utrzymanie ich w przytulnej kolorystyce, która przywodzi na myśl ciepło płynące z gabinetu SPA. Dominują więc barwy, które wprowadzają spokojniejszy nastrój: różne odcienie przydymionego różu, bądź też szałwiowa zieleń. Pojawia się również poszukiwanie głębi, dramatyzmu, które doskonale oddają ciemniejsze, bardziej intensywne odcienie, jak leśna zieleń, marynarski grant, czy czerń.

W armaturze natomiast złoto, miedź i czerń ustępuje miejsca bateriom z mosiądzu, brązu , cyny i czarnemu/białemu matowi, które zwracają na siebie uwagę nieszablonową teksturą i ciekawą barwą.

Łazienka staje się miejscem nie tyle do relaksu ale przede wszystkim refleksji.

Nowości w ceramice

Geometria w ceramice

Jeśli chodzi o nowości w ceramice, które będą dominować w nadchodzącym roku, to przede wszystkim producenci pochylili się nad płytkami o kształcie rombów, trójkątów, diamentów, a nawet rybich łusek. Wciąż można liczyć na duże zainteresowanie klasycznymi kwadratami i prostokątami, jednak te, które będą naprawdę się wyróżniać to prostokąty o wiele dłuższe i węższe. W przyszłym roku modny będzie również inny sposób układania płytek, czyli w jodełkę, ewentualnie w pionie, natomiast układanie płytek w poziomie będzie już passe.

Nowością w ceramice, która z roku na rok, coraz bardziej nabiera wiatru w żagle są wzory geometryczne jako wzory graficzne / ozdobniki na płytkach ceramicznych. Jesteśmy pewni, że trendy w 2020 nie zostaną obojętne temu poglądowi.

Ekspresjonizm w armaturze

Baterie przejmują głową rolę

Biorąc pod uwagę trendy na 2020 w projektowaniu baterii, to wszystkie modele łączy jedno – ekspresjonizm. Korpusy są nierzadko wygięte albo w wysoki łuk, albo są lekko zaokrąglone, dzięki czemu linia baterii jest zarysowana w miękki sposób. Projektanci odmienili także uchwyty, które nie są już proste i oczywiste. Stają się dodatkowym elementem ozdobnym baterii, wykonane albo z jednego materiału, albo z dwóch różnych. Uchwyty nie rzadko posiadają finezyjne wykończenie, które przywodzi na myśl styl vintage. Cała armatura jest w ten sposób niezwykle dekoracyjna.

Ekspansja płytek ceramicznych

Płytki szyte na miarę umywalek , blatów i frontów mebli

W trendach zmienia się zapatrywanie na płytki. Projektanci dostrzegają w nich niezwykły potencjał, który udaje się wyłuskać, kreując dzięki nowemu wzornictwu wnętrza nowoczesne, odważne o wyszukanej elegancji. Zamiast ceramiki i standardowych, jednokolorowych blatów wybiera się te o niejednorodnym odcieniu, który łączy dwa przeciwstawne odcienie, co daje interesujący efekt. Płytki opanowują przestrzeń – stosuje się je na blatach, jako fronty szafek, czy wykończenie ściany, wyznaczając w ten sposób podział otwartej przestrzeni na strefy.

Wchodzimy w erę eksperymentowania pyłkami na różnych polach

Stare ale jare - powrót lastryko

Lastryko w dużej odsłonie

Nadchodzący rok będzie należeć do lastryko w postaci wylewanych terazzo w pastelowych odcieniach. Do głosu dojdą przede wszystkim płytki, które będzie tworzyć masa w delikatnych zieleniach, błękitach, różach i żółcieni. Kruszywo w lastryku wyróżniać się będzie dużą średnicą. Wzrok, który przyciągnie, zacznie błądzić po kawałkach marmuru, połamanych płytkach cementowych i ceramicznych w wielu odcieniach, a niekiedy po plastiku, czy nawet po mosiądzu lub miedzi.

Niezwykle ozdobne lastryko w takim wydaniu znajdzie zastosowanie nie tylko na podłodze, ale również w wykończeniu blatu i umywalki.

Trendy na 2020

Jak widzimy branża wnętrzarska nie ustępuje ani na krok zapotrzebowaniom rynku. Jak jeszcze przed targami moglibyśmy powiedzieć, że uniwersalność trendów z 2019 roku będzie trwać nie przerwanie, to wizja na nowości na 2020 kreuje się bardziej wyrazistą linią. Linią wyważonego ale konkretnego koloru, delikatnego kontrastu wszystko okraszaną nutką zadumy.

Tapety z motywem roślinnym

Tapety z motywem roślinnym

Jak zabezpieczyć blat drewniany do łazienki

Jak zabezpieczyć blat drewniany do łazienki – samouczek dla majsterkowiczów

Płytki z efektem metalu

Płytki Ceramiczne z Efektem Metalu

Płytki ceramiczne z efektem metalu idealnie pasują do nowoczesnego wystroju wnętrz.
Kolorowe płytki ceramiczne

Kolorowe płytki ceramiczne -Mirage Lemmy

Wprowadź świeżość kolorów do swojej łazienki albo kuchni wraz z włoskimi płytkami ceramicznymi

Plakaty w stylu skandynawskim

Plakaty przeżywają swój mały renesans. Sprawdź kilka ciekawych wskazówek jakie plakaty sprawdzą się w jakim pomieszczeniu.
Ściana za telewizorem

Jak ozdobić ścianę za telewizorem?

Sprawdź jak i czym przyozdobić ścianę za telewizorem w małym mieszkaniu.
Co było modne w 2019?

Najważniejszym trendem ubiegłego roku był szacunek do surowego betonu okraszonego dodatkami, w szczególności drewnianymi. Beton zawitał w sypialniach salonach oraz łazienkach. Świat zachwycił się także płytkami wielkoformatowymi m. im. 100 x 200 cm.

Co zaskoczy nas w 2020?

Najwięksi producenci ceramiki i armatury w Europie skierowali swoje działa w kolor oraz motywy takie jak roślinne czy geometryczne.

Skąd bierzemy wiedzę na temat nowości?

Nasza wiedza płynie z największych targów w europie Cersaie 2019 we włoskim miasteczku Bolonia.

Jakie są nowości od producentów płytek ceramicznych?

Nie tyle same wzory będą nas zaskakiwać ale także eksperymenty w ich użytkowaniu. Płytki ceramiczne zaczną wypływać na fronty szafek kuchennych albo zastąpią umywalki kuchenne. Jednym z najciekawszych pomysłów są stoły z blaty zrealizowane z płytek np: wielkoformatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *