Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz prosto z Włoch. Targi Cersaie 2019

Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz

Trendy 2019 / 2020 w aranżacji wnętrz

Z powodu, że poczuliśmy pewien niedosyt w polskim internecie na temat jednej z najważniejszych wydarzeń w branży architektury wnętrz, postanowiliśmy zabrać głos. Mowa tu o targach tworzących trendy na rok 2019/2020. Targach na, których producenci wystawiają swoje produkty, niczym jak na wybiegu mody, aby nie tyle co uczestniczyć w nowościach aranżacji ale być kojarzonym jako twórcy trendów. Targi te to Cersaie 2019 w Bolonii.

Świat już zdążył zwariować na punkcie płytek wielkoformatowych, płytek z efektem marmuru, czy też surowym — ale dzięki dobremu projektowi przytulnemu-betonie. Niestety wszystko, co dobre prędzej czy później odchodzi w zapomnienie, aby oddać swój pas nowym trendom. Przedstawiamy Wam tegoroczne wytyczne, które pojawiły się na Cersaie 2019 w Bolonii. Na targach producenci z całego świata przez ponad tydzień nakreślali swoimi nowościami, stronę, w którą podążają nowe zmiany w aranżacji.

Kolorowe łazienki

Wyraziste umywalki, prysznice i baterie

Najnowszym trendem w łazienkach to utrzymanie ich w przytulnej kolorystyce, która przywodzi na myśl ciepło płynące z gabinetu SPA. Dominują więc barwy, które wprowadzają spokojniejszy nastrój: różne odcienie przydymionego różu, bądź też szałwiowa zieleń. Pojawia się również poszukiwanie głębi, dramatyzmu, które doskonale oddają ciemniejsze, bardziej intensywne odcienie, jak leśna zieleń, marynarski grant, czy czerń.

W armaturze natomiast złoto, miedź i czerń ustępuje miejsca bateriom z mosiądzu, brązu , cyny i czarnemu/białemu matowi, które zwracają na siebie uwagę nieszablonową teksturą i ciekawą barwą.

Łazienka staje się miejscem nie tyle do relaksu ale przede wszystkim refleksji.

Nowości w ceramice

Geometria w ceramice

Jeśli chodzi o nowości w ceramice, które będą dominować w nadchodzącym roku, to przede wszystkim producenci pochylili się nad płytkami o kształcie rombów, trójkątów, diamentów, a nawet rybich łusek. Wciąż można liczyć na duże zainteresowanie klasycznymi kwadratami i prostokątami, jednak te, które będą naprawdę się wyróżniać to prostokąty o wiele dłuższe i węższe. W przyszłym roku modny będzie również inny sposób układania płytek, czyli w jodełkę, ewentualnie w pionie, natomiast układanie płytek w poziomie będzie już passe.

Nowością w ceramice, która z roku na rok, coraz bardziej nabiera wiatru w żagle są wzory geometryczne jako wzory graficzne / ozdobniki na płytkach ceramicznych. Jesteśmy pewni, że trendy w 2020 nie zostaną obojętne temu poglądowi.

Ekspresjonizm w armaturze

Baterie przejmują głową rolę

Biorąc pod uwagę trendy na 2020 w projektowaniu baterii, to wszystkie modele łączy jedno – ekspresjonizm. Korpusy są nierzadko wygięte albo w wysoki łuk, albo są lekko zaokrąglone, dzięki czemu linia baterii jest zarysowana w miękki sposób. Projektanci odmienili także uchwyty, które nie są już proste i oczywiste. Stają się dodatkowym elementem ozdobnym baterii, wykonane albo z jednego materiału, albo z dwóch różnych. Uchwyty nie rzadko posiadają finezyjne wykończenie, które przywodzi na myśl styl vintage. Cała armatura jest w ten sposób niezwykle dekoracyjna.

Ekspansja płytek ceramicznych

Płytki szyte na miarę umywalek , blatów i frontów mebli

W trendach zmienia się zapatrywanie na płytki. Projektanci dostrzegają w nich niezwykły potencjał, który udaje się wyłuskać, kreując dzięki nowemu wzornictwu wnętrza nowoczesne, odważne o wyszukanej elegancji. Zamiast ceramiki i standardowych, jednokolorowych blatów wybiera się te o niejednorodnym odcieniu, który łączy dwa przeciwstawne odcienie, co daje interesujący efekt. Płytki opanowują przestrzeń – stosuje się je na blatach, jako fronty szafek, czy wykończenie ściany, wyznaczając w ten sposób podział otwartej przestrzeni na strefy.

Wchodzimy w erę eksperymentowania pyłkami na różnych polach

Stare ale jare - powrót lastryko

Lastryko w dużej odsłonie

Nadchodzący rok będzie należeć do lastryko w postaci wylewanych terazzo w pastelowych odcieniach. Do głosu dojdą przede wszystkim płytki, które będzie tworzyć masa w delikatnych zieleniach, błękitach, różach i żółcieni. Kruszywo w lastryku wyróżniać się będzie dużą średnicą. Wzrok, który przyciągnie, zacznie błądzić po kawałkach marmuru, połamanych płytkach cementowych i ceramicznych w wielu odcieniach, a niekiedy po plastiku, czy nawet po mosiądzu lub miedzi.

Niezwykle ozdobne lastryko w takim wydaniu znajdzie zastosowanie nie tylko na podłodze, ale również w wykończeniu blatu i umywalki.

Trendy na 2020

Jak widzimy branża wnętrzarska nie ustępuje ani na krok zapotrzebowaniom rynku. Jak jeszcze przed targami moglibyśmy powiedzieć, że uniwersalność trendów z 2019 roku będzie trwać nie przerwanie, to wizja na nowości na 2020 kreuje się bardziej wyrazistą linią. Linią wyważonego ale konkretnego koloru, delikatnego kontrastu wszystko okraszaną nutką zadumy.

Jak zabezpieczyć blat drewniany do łazienki

Jak zabezpieczyć blat drewniany do łazienki – samouczek dla majsterkowiczów

Płytki z efektem metalu

Płytki Ceramiczne z Efektem Metalu

Płytki ceramiczne z efektem metalu idealnie pasują do nowoczesnego wystroju wnętrz.
Kolorowe płytki ceramiczne

Kolorowe płytki ceramiczne -Mirage Lemmy

Wprowadź świeżość kolorów do swojej łazienki albo kuchni wraz z włoskimi płytkami ceramicznymi

Plakaty w stylu skandynawskim

Plakaty przeżywają swój mały renesans. Sprawdź kilka ciekawych wskazówek jakie plakaty sprawdzą się w jakim pomieszczeniu.
Ściana za telewizorem

Jak ozdobić ścianę za telewizorem?

Sprawdź jak i czym przyozdobić ścianę za telewizorem w małym mieszkaniu.
zmywarka na wysokości

Zmywarka na wysokości – wady i zalety zabudowy zmywarek

Koniec z uporczywym bólem pleców i stawów, przez ciągle schylanie się. Zmywarka - kreatywnie i ekonomicznie
Co było modne w 2019?

Najważniejszym trendem ubiegłego roku był szacunek do surowego betonu okraszonego dodatkami, w szczególności drewnianymi. Beton zawitał w sypialniach salonach oraz łazienkach. Świat zachwycił się także płytkami wielkoformatowymi m. im. 100 x 200 cm.

Co zaskoczy nas w 2020?

Najwięksi producenci ceramiki i armatury w Europie skierowali swoje działa w kolor oraz motywy takie jak roślinne czy geometryczne.

Skąd bierzemy wiedzę na temat nowości?

Nasza wiedza płynie z największych targów w europie Cersaie 2019 we włoskim miasteczku Bolonia.

Jakie są nowości od producentów płytek ceramicznych?

Nie tyle same wzory będą nas zaskakiwać ale także eksperymenty w ich użytkowaniu. Płytki ceramiczne zaczną wypływać na fronty szafek kuchennych albo zastąpią umywalki kuchenne. Jednym z najciekawszych pomysłów są stoły z blaty zrealizowane z płytek np: wielkoformatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *