Tapety z motywem roślinnym - Mieszkanie w bloku

Tapety z motywem roślinnym

Tapety z motywem roślinnym

Tapety z motywem roślinnym

Tapety z motywem roślinnym

Tapety przestały być już elementem kojarzonym przez starsze pokolenia jako dekoracja rodem z PRL. Dziś zostały przetrawione przez maszynerie włoskich projektantów i projektantek. Tapety z motywem roślinnym odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym designie, gdyż prowadzają zalążek natury, w często trudno dostępnym pomieszczeniach.

Oczywiście motyw roślinny w tapetach można rozgrywać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są kompozycje z kwiatów innymi, kompozycje samych liści a jeszcze innymi wkomponowanie w kilka metrów kwadratowych całego ekosystemu lasu.

Tapety z motywem kwiatów

Jednym z przykładów tapet z kompozycjami kwiatowymi możemy oglądać poniżej. Poziom zaangażowania widza jest na wysokim poziomie. Dzięki, czemu nikt, nie jest w stanie przejść obok takiego wzoru obojętnie. Często używany jako pojedynczy motyw, ale także jako główne skrzypce przy aranżacji całego pomieszczenia.

Kolorowe tapety z motywem kwiatów

Podobnie jak we wcześniejszym przykładzie, znakomitą część odgrywa koloryt. Tapety z motywem roślinnym przestały być kolorowane tylko zielenią, brązem czy bielą, bo ekspresjonizm barwny w tym motywie nie zna już granic.

Motyw liści

Innym ciekawym tematem wpisującym się w zakres tapet z motywem roślinnym są kompozycje czysto liściaste. Powtarzający się wzór pozwala na wytworzenie pełnego obrazy leżących liści na gruncie. Czy to liści palmowych, czy też innego rodzaju.

Tapeta z motywem natury

Ciekawym zagraniem projektantów jest wybór motywu liści jako delikatny pattern dopełniający daną aranżację. Same często beżowe, białe czy lekko szare kompozycje oddają wrażenie lekkości liści falujących na wietrze w ciepły, słoneczny dzień. Oczywiście w każdej kompozycji koloryt może zostać podważony tak jak na przykładzie poniżej.

Czysta przyroda

Ostatnią inspiracją, którą nie może zabraknąć w naszym zestawieniu to motyw całego ekosystemu. Tapety z motywem roślinnym to często prezentacja malowniczego obrazu dżungli zawierający wszystkie dobroci i zagrożenia niosące ze sobą.

Świat tapet kwitnie w najlepsze. Tapety z motywem liści, roślinnym czy nawet zwierzęcym przeżywa nie tyle renesans a pełne odrodzenie. Żadne płytki ceramiczne nie oddadzą takiego szczegółu, ani łatwości w montażu niż tapeta. Tym Bardziej, że tapety posiadają dziesiątki rodzajów podłoży, które nadają się nawet to łazienki czy kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *