Suchy szampon dla psa - Mieszkanie w bloku

Suchy szampon dla psa

suchy szampon dla psa

suchy szampon dla psa

Suchy szampon dla psa

W wielu domach pies jest traktowany jak członek rodziny. Niemniej jednak bliskie kontakty z naszymi pupilami sprawiają, że z wielką troską i uwagą należy podejść do kwestii ich pielęgnacji i higieny.

Kąpanie psa bywa dla wielu właścicieli problematyczne – kwestią sporną zazwyczaj jest częstotliwość kąpieli i dobór odpowiednich kosmetyków. Czym zatem należy kierować się przy doborze idealnej pielęgnacji dla naszego czworonoga?

Każdy pies wymaga indywidualnego podejścia

Na świecie co chwila pojawiają się nowe rasy psów, inne z kolei stopniowo wymierają. Trudno jest zatem dokładnie określić, ile istnieje ras psów, choć według Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, liczba ta oscyluje w okolicach 340.

Tak ogromne zróżnicowanie psów pod kątem ich cech zewnętrznych sprawia, że trudno jest mówić o jednej, uniwersalnej metodzie pielęgnacji, która sprawdzi się u wszystkich ras. Oczywiste wydaje się zatem, że pielęgnacja psów długowłosych to proces dużo bardziej złożony niż w przypadku ras o krótkiej sierści – tym często wystarcza suchy szampon dla psa lub wyczesanie specjalną rękawicą.

Alternatywa kąpieli – suchy szampon dla psa

Suchy szampon dla psa to w ostatnich latach prawdziwy hit w pielęgnacji naszych pupili. Niektóre psy panicznie boją się wody, a każda kąpiel to dla nich ogromny stres.

Dlatego też alternatywną formą kąpieli jest zastosowanie suchego szamponu, który niweluje nieprzyjemne zapachy i odtłuszcza skórę psa sprawiając jednocześnie, że sierść staje się błyszcząca i miła w dotyku. Najlepsi producenci kosmetyków dla zwierząt w swojej ofercie posiadają także szampon hipoalergiczny dla psa, w formie suchego proszku.

Właściciele psów o wyjątkowo wrażliwej skórze nie powinni mieć zatem problemu w znalezieniu suchego szamponu dla psa alergika. Szampon hipoalergiczny dla psa znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku psów z problemami skórnymi. Idealnie sprawdzi się także u psów w podeszłym wieku lub cierpiących na różne choroby.

Delikatna formuła szamponów hipoalergicznych, oparta na naturalnych składnikach, pozwala zachować psom ich naturalną warstwę ochronną skóry, która chroni naszych czworonożnych przyjaciół przez szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Jak często kąpać psa?

Istnieje słuszne przekonanie o tym, że im rzadziej kąpiemy naszego pupila, tym lepiej dla jego odporności. Zbyt częste kąpiele zmywają bowiem jego naturalną warstwę ochronną skóry, co w konsekwencji prowadzić może do częstych i nawracających infekcji. Warto więc trzymać się jednej zasady – psa kąpiemy tylko wtedy, kiedy jest brudny.

Niezwykle istotny jest także dobór odpowiednich preparatów myjących, uwzględniających potrzeby psów o różnym typie sierści. Dużo uwagi należy także poświęcić dobierając preparaty dla psa alergika – zwykłe szampony mogą podrażnić skórę i nasilić objawy alergii. W takim przypadku należy stosować wyłącznie szampon hipoalergiczny dla psa alergika.

Nadmiar zawsze szkodzi!

Każdy opiekun pragnie dla swojego pupila wszystkiego, co najlepsze. Mylne jest jednak założenie, że im większa ilość stosowanych kosmetyków, tym większe jest nasze zaangażowanie w pielęgnację naszego pupila. Należy pamiętać o tym, że psu do szczęścia potrzebny jest przede wszystkim ukochany człowiek i wspólnie spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *