Skuteczna obrona przed zarazkami i wirusem - Mieszkanie w bloku

Skuteczna obrona przed zarazkami i wirusem

Skuteczna obrona przed zarazkami i wirusem

Jak skutecznie wałczyć z zarazkami i wirusem

Jak skutecznie wałczyć z zarazkami i wirusem

Skuteczna obrona przed koronawirusem

W Polsce ogłoszony został stan epidemii. Była to reakcja krajowego rządu związana z bardzo szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa (SARS-CoV-2).

Do członków społeczeństwa wystosowany został apel zachęcający do pozostania w domu w najbliższym czasie. Warto wiedzieć, jakie środki zapobiegawcze stosować w mieszkaniu, aby skutecznie walczyć z zarazkami i obniżyć ryzyko zarażenia się chorobą Covid-19.

Porządek i dezynfekcja

Spędzając czas we własnych czterech ścianach warto przede wszystkim zadbać o porządek i dezynfekcję. Przy pomocy specjalnych preparatów należy regularnie oczyszczać często używane powierzchnie oraz urządzenia, takie jak telefon, pilot, czy laptop.

Warto często przecierać, między innymi wodą z mydłem lub specjalnymi chusteczkami czyszczącymi : blaty, stoły oraz biurka. Dokładnie oczyścić należy klamki, poręcze oraz wszelkiego rodzaju włączniki i przyciski.

To właśnie na tych elementach najczęściej gromadzą się drobnoustroje, które są chorobotwórcze. Kolejnym zaleceniem jest również nieużywanie telefonów, tabletów, czy laptopów podczas spożywania posiłków.

Regularne i częste mycie rąk

Odpowiadając na pytanie jak zabezpieczyć się przed chorobą, najprostszą odpowiedzią jest regularne i częste mycie rąk, przy pomocy mydła i wody lub specjalnych preparatów na bazie alkoholu. Pozwoli to na pozbycie się ze skóry dłoni wszelkich zanieczyszczeń oraz bakterii, które powodują rozwój chorób. Ważny jest czas trwania samej czynności, dokładne oczyszczenie rąk powinno trwać co najmniej 20 sekund, aby było skuteczne. Istotne jest także dokładne mycie warzyw i owoców.

Zostań w domu

Kolejnym istotnym czynnikiem jest ograniczenie wyjść z mieszkania, a jeśli jest to konieczne, wskazane jest użycie schodów, zamiast windy. Ważne jest unikanie dotykania ręką klamek, poręczy, czy przycisków, a jeśli nie ma innej możliwości, należy pamiętać, aby po takiej czynności nie dotykać twarzy i najlepiej zdezynfekować dłonie. Jeśli do mieszkania lub domu dostarczone mają zostać przesyłki lub listy można poprosić kuriera lub listonosza o zostawienie paczki przed drzwiami. W ten sposób ograniczony zostaje kontakt z innymi osobami. Ryzyko zarażenia będzie w ten sposób bardzo niskie.

Unikaj kontaktu niemytych rąk z twarzą!

Kluczowe jest, aby całkowicie unikać kontaktu niemytych rąk z oczami, nosem i ustami. Są to miejsca najbardziej wrażliwe i narażone na przenoszenie się wirusa. Przy czynnościach takich jak ziewanie, kaszel, czy kichanie należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Najlepszym sposobem jest używanie do tego chusteczek higienicznych.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa, należy zastosować wszelkie środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko zakażenia się wirusem oraz skutecznie zabezpieczyć się przed chorobą. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zostanie w domu, ale także tam należy dbać o odpowiednią higienę i stosować zachowania profilaktyczne. Dzięki temu możliwa będzie obrona przez zachorowaniem własnym oraz osób z najbliższego otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *