Zabawny i idealny pies dla rodziny. Sprawdź psa do towarzystwa.

Najzabawniejszy pies do mieszkania

Biegnący pies
Najpopularniejszy pies do bloku
Jack Russell Terrier
Najlepszy pies do małego domu

Najzabawniejszy pies do mieszkania

buldog w bloku

Definitywnie jest to pies, który najbardziej nadaje się dla ludzi szukających tylko towarzystwa. Jako reprezentant psów jest najlepszy pies do mieszkania w bloku oraz dla rodzin, które chcą nauczyć dzieci odpowiedzialności ale nie chcą aby zwierze na tym ucierpiało. Choć w nazwie ma słowo "Buldog", to nie należy się tym przejmować, bo drugie słowo to "francuski" - Buldog francuski.

Jeżeli szukasz odpowiedzi jakiego wybrać psa do mieszkania w bloku? Sprawdź jeszcze inne propozycje:

Buldog francuski

Buldog francuski to jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Jest to piesek o małej, krępej i muskularnej sylwetce. Może osiągnąć wysokość 30 cm w kłębie i wagę od 8 do 14 kg. Szczególną uwagę zwracają na siebie charakterystycznie krótka kufa i ogonek oraz duże, stojące uszy na szerokiej, kanciastej głowie. Jego futro występuje w przeróżnych odcieniach najpopularniejszych umaszczeń takich jak czarne, białe czy kremowe. Jest to piesek uważany za psa rodzinnego.

Dlaczego Buldog francuski?

Pies ten da swojemu właścicielowi wiele radości i uśmiechu. Uwielbia on pieszczoty i różnego typu zabawy. Potrafi się zadowolić trzema krótkimi spacerami w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Jest doskonałym psem do mieszkania w bloku i towarzyszem dla dzieci. Charakteryzuje się zamiłowaniem do życia i świata. Jest to pies z którym na pewno nie będzie żadnych problemów, ponieważ silnie przywiązuje się do właściciela. Kocha ludzi oraz akceptuje małe i duże zwierzęta.

Buldog w bloku? Czemu nie!

Jeżeli spędziłaś godziny na wyszukaniu najlepszej rasy dla rodziny i jeszcze targają Tobą wątpliwości wybierz buldoga francuskiego. Historia tej rasy rozpoczyna się w Anglii za czasów rozkwitu przemysłu. Gdzie tysiące pracujących kobiet pragnęło towarzystwa. Tak właśnie pewien naukowiec podjął wyzwanie i po połączaniu buldoga angielski oraz teriera pojawiła się rasa Buldoga francuskiego. Rasa tylko do towarzystwa, spokojna, nie wymagająca wiele ruchu, bo sama z siebie woli obserwować zabawę niż się jej podejmować.

Trochę historii

Dlaczego, więc Buldog francuski a nie jakakolwiek inna nazwa? Przyjęło się wytłumaczenie, że tą rasę rozpowszechniła Francja i tylko z tak prozaicznego powodu do nazwy dla najlepszego psa do mieszkania w bloku przyległo słowo francuski.

Pies do towarzystwa

Jest to idealny pies w bloku, ponieważ nie potrzebuje dużo ruchu, jest cichy, czysty, miły i prawie nie linieje. Psy tej rasy nie mają przede wszystkim uciążliwych przyzwyczajeń i łatwo je wychować. Chodzą chętnie na spacery i nie sprawiają żadnych problemów. Trzeba przyznać, że buldogi francuskie to typowe psy do mieszkania, ponieważ nie lubią się męczyć i wolą sobie spokojnie poleżeć na kanapie i obserwować otoczenie.

Buldogi francuskie są usposobieniem spokoju graniczącą z lenistwem. Jeżeli szukasz psa do towarzystwa, który trochę pobiega, trochę poskacze ale w dużej mierze się leni i nie robi problemów to Buldog francuski jest idealnym wyborem. Uwaga! Rasa ta ma biologicznie "przestawioną", z tego powodu delikatnie chrapie w nocy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *