Zabawny i idealny pies dla rodziny. Sprawdź psa do towarzystwa.

Najzabawniejszy pies do mieszkania

Najzabawniejszy pies do mieszkania

buldog w bloku

Definitywnie jest to pies, który najbardziej nadaje się dla ludzi szukających tylko towarzystwa. Jako reprezentant psów jest najlepszy pies do mieszkania w bloku oraz dla rodzin, które chcą nauczyć dzieci odpowiedzialności ale nie chcą aby zwierze na tym ucierpiało. Choć w nazwie ma słowo "Buldog", to nie należy się tym przejmować, bo drugie słowo to "francuski" - Buldog francuski.

Jeżeli szukasz odpowiedzi jakiego wybrać psa do mieszkania w bloku? Sprawdź jeszcze inne propozycje:

Buldog francuski

Buldog francuski to jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Jest to piesek o małej, krępej i muskularnej sylwetce. Może osiągnąć wysokość 30 cm w kłębie i wagę od 8 do 14 kg. Szczególną uwagę zwracają na siebie charakterystycznie krótka kufa i ogonek oraz duże, stojące uszy na szerokiej, kanciastej głowie. Jego futro występuje w przeróżnych odcieniach najpopularniejszych umaszczeń takich jak czarne, białe czy kremowe. Jest to piesek uważany za psa rodzinnego.

Dlaczego Buldog francuski?

Pies ten da swojemu właścicielowi wiele radości i uśmiechu. Uwielbia on pieszczoty i różnego typu zabawy. Potrafi się zadowolić trzema krótkimi spacerami w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Jest doskonałym psem do mieszkania w bloku i towarzyszem dla dzieci. Charakteryzuje się zamiłowaniem do życia i świata. Jest to pies z którym na pewno nie będzie żadnych problemów, ponieważ silnie przywiązuje się do właściciela. Kocha ludzi oraz akceptuje małe i duże zwierzęta.

Buldog w bloku? Czemu nie!

Jeżeli spędziłaś godziny na wyszukaniu najlepszej rasy dla rodziny i jeszcze targają Tobą wątpliwości wybierz buldoga francuskiego. Historia tej rasy rozpoczyna się w Anglii za czasów rozkwitu przemysłu. Gdzie tysiące pracujących kobiet pragnęło towarzystwa. Tak właśnie pewien naukowiec podjął wyzwanie i po połączaniu buldoga angielski oraz teriera pojawiła się rasa Buldoga francuskiego. Rasa tylko do towarzystwa, spokojna, nie wymagająca wiele ruchu, bo sama z siebie woli obserwować zabawę niż się jej podejmować.

Trochę historii

Dlaczego, więc Buldog francuski a nie jakakolwiek inna nazwa? Przyjęło się wytłumaczenie, że tą rasę rozpowszechniła Francja i tylko z tak prozaicznego powodu do nazwy dla najlepszego psa do mieszkania w bloku przyległo słowo francuski.

Pies do towarzystwa

Jest to idealny pies w bloku, ponieważ nie potrzebuje dużo ruchu, jest cichy, czysty, miły i prawie nie linieje. Psy tej rasy nie mają przede wszystkim uciążliwych przyzwyczajeń i łatwo je wychować. Chodzą chętnie na spacery i nie sprawiają żadnych problemów. Trzeba przyznać, że buldogi francuskie to typowe psy do mieszkania, ponieważ nie lubią się męczyć i wolą sobie spokojnie poleżeć na kanapie i obserwować otoczenie.

Buldogi francuskie są usposobieniem spokoju graniczącą z lenistwem. Jeżeli szukasz psa do towarzystwa, który trochę pobiega, trochę poskacze ale w dużej mierze się leni i nie robi problemów to Buldog francuski jest idealnym wyborem. Uwaga! Rasa ta ma biologicznie "przestawioną", z tego powodu delikatnie chrapie w nocy,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *