Najpopularniejszy pies do bloku - Mieszkanie w bloku

Najpopularniejszy pies do bloku

Najpopularniejszy pies do bloku

Biegnący pies

Małe, ale piękne. Nikt nie może tego odebrać Yorkom. Nikt nie jest w stanie przejść obok niego obojętnie. Psy te posiadają wiele cech wojownika, ale bywają bardzo wierne swoim właścicielom.

YORK (Yorkshire terrier)

Yorkshire terrier, potocznie nazywany Yorkiem jest jedną z najbardziej popularnych ras psów. Jest to rasa psów, która należy do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Są to małe pieski wyhodowane w połowie XIX wieku w hrabstwie Yorkshire, na północy Wielkiej Brytanii. Na początku były wykorzystywane do polowań.

York jest długowłosym terierem

Silny i wyprostowany, o proporcjonalnej budowie ciała, zwartej i opływowej sylwetce. Pies ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami a jego waga wynosi ok. 4 kg. Szczyt popularności tej rasy rozpoczął kilkanaście lat temu i trwa nadal, ponieważ są to najczęściej wybierane psy do mieszkania w bloku.

Dlaczego York?

Yorkshire terrier to żywiołowy i inteligenty pies, potrzebujący dużej opieki oraz sporej uwagi ze strony właściciela. Pomimo ogromnej energii psy tej rasy są z natury bardzo zrównoważone. York potrzebuje serdecznego ale konsekwentnego pana, ponieważ pomimo małych rozmiarów, jak prawdziwy terier nie zna strachu. Będąc właścicielem yorka trzeba umieć wymóc na nim posłuszeństwo. Nie można wybaczać mu wszystkiego i za bardzo ulegać jego urokowi. Należy pamiętać, że pies w bloku nie powinien być bardzo głośny, więc ważne jest aby od małego oduczać go szczekania bez powodu. Właściciel tego pieska na pewno nie będzie się z nim nudził. Są to psy bardzo aktywne i chętne do zabawy. Bardzo lubią towarzystwo ludzi i szybko przywiązują się do swojego właściciela.

York do mieszkania w bloku?

Jeśli zastanawiasz się jaki pies do bloku będzie idealny, pomyśl o Yorku. Są to idealne psy do mieszkania. Można śmiało stwierdzić, że jest to chyba najpopularniejszy pies w bloku. Ta rasa psów może mieszkać wszędzie. Ich zapotrzebowanie na bieganie i ruch nie jest duże - wystarcza im spacery, więc spokojnie odnajdą się one nawet w małej kawalerce.

1 Comment

  1. Tony pisze:

    A może jakaś propozycja małych zwierzątek ? Typu rybki, chomik itp
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *