Drewno w kobiecych rękach - białe płytki drewnopodobne - inspiacje i zastosowanie

Drewno w kobiecych rękach – białe płytki drewnopodobne

Drewno w kobiecych rękach – białe płytki drewnopodobne

drewno w kobiecych rękach

Myśląc o białym drewnie od razu przychodzi mi na myśl łąka w lesie, a na środku niej jedne wielkie białe drzewo. W ceramice rozwijamy skrzydła i nie interpretujemy białych płytek jedynie jako białą korę, ale przede wszystkim jako białe (bardzo jasne) drewno. Zapraszam do mojej własnej zabawy z białymi płytkami drewnopodobnymi ;) .

Białe drewno czy brązowe, to zawsze wprowadza ciepło domowej atmosfery. Pomimo, że ma to do siebie, że cechuje się lekkością, to dzięki temu doskonale podkreśli inne elementy aranżacji, takie jak np: sofa, obraz albo różne dodatki. Przykładowo na tym zdjęciu idealnie widzimy jak biel wprowadza czystość i delikatnie podkreśla elementy wykończeniowe.

Kreacja drzew w wejściu, gdzie dodatkiem będą wieszaki na ubrania jest bardzo nowatorskim pomysłem. Np: brzoza pięknie wkomponuje się w biel armatury, a i wprowadzi ożywienie swoim deseniem.

Jak widzimy płytki z efektem białego drewna genialnie sprawdzą się w łazienkach, ale co z salonami albo przedpokojami? Wchodząc do pomieszczenia wykończonego tego typu płytką, żaden z gości nie przejdzie obok niej obojętnie. Jednym z głównych powodów tego jest fakt, że mało kto sięga po tego rodzaju wykończanie. Dziwi mnie to, bo idealnie odbijają światło w ciemnych pomieszczeniach. Idealnie komponują się z innymi wyrazistymi dodatkami albo meblami. Obwieszczam, że przyjdzie pięć minut na białe drewno. Zwany będzie RENESANSEM BRZOZY! :) :) :)

Jest rodzajem subtelnego wykończenia, biały cokoliki, lub listwy, które staną się niewyróżniającym się dodatkiem, jednak pięknie wypełnią całość kompozycji. Sam sposób wykończenia powierzchni to matowa struktura, która sprawdza się w wielu typach pomieszczeń.

Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na wykończenie strukturalne, to płytki te zaczną bawić się światłocieniem i nadadzą pomieszczeniu większego uroku. W dotyku staną się bardziej zadziorne :). Bajka!

Czemu białe płytki drewnopodobne?

Zaletą tych płytek jest ich uniwersalność kolorystyczna. Mimo, iż motyw jest dość ekspresyjny, to kolory potrafią dopasować się do wielu barw, które dominują we wnętrzu. Zresztą sami zobaczcie:

Jodełka w białym drewnie wygląda nieziemsko. Zastosowanie tego produktu kusi do umieszczania go w wielu miejscach. Samo bogactwo kolorystyczne powinno stanowić jedynie subtelny akcent i tym należy się kierować, podczas układania płytek. Tutaj właśnie męska zachowawczość, może doprowadzić do osiągnięcia pełni sukcesu - odważny, kobiecy wybór, oraz męska subtelność, pozwolą na osiągnięcie spektakularnego efektu. Także moje drogie Panie, nie bójmy się angażować swoich facetów! ;)

Płytki drewnopodobne łatwiej utrzymać w czystości. Nie zalejesz je wodą i nie wypukłą się jak parkiet. Dodatkowo, dzięki fugom, łatwiej wymienić pojedynczy element w razie nagłych przypadków, np: środy ;) . I nie wygląda to wcale tak źle.

Dlaczego nie kupować białych płytek drewnopodobnych?

Chyba jednym z głównych powodów jest ich unikalność, która wymaga świadomej, dojrzałej decyzji. Białe płytki często potrzebują elementów do kontrastów. Ponadto, chyba największą wadą jest fakt, że łatwiej się brudzą. Wada jak nie wada, bo o wiele częściej mamy sytuacje jak po zdjęciu lustra z przedpokoju. Czyli "Łał, to kiedyś tak wyglądało?!". Z białym płytkami mamy to o wiele razy częściej, gdyż łatwo się je czyści. Przyjmują także odkurzacze roboty o wiele łaskawiej niż dywany, panele czy nasze psiaki. :) :) :)

Jakich dokładnie rodzajów białych drewnopodobnych płytek możemy się spodziewać?

Białe płytki drewnopodobne są okraszone dużym wyborem na naszym rynku. Choć czasem trudno jest do nich się dokopać a tym bardziej określić, czy cena jest warta tej jakości. Tzn, że albo są dość tanie, na przeciętną kieszeń albo występują na rynku premium.

Wnioski

Najważniejsze pytanie przy tego rodzaju płytek jest, czy mam pomysł na swoje wnętrze? Może brzmi to trochę banalnie, ale zagrają pierwsze skrzypce dopiero wtedy, gdy przejdą na drugi plan. Jeżeli masz jakąś ukochaną sofę, szafę, a może całą kuchnię to warto się zastanowić na białymi płytkami drewnopodobnymi.

Jedną z korzyści białego drewna może być — pięknie wyeksponowane wnętrze, w stylu, które długo będzie cieszyło oko, a przechodząc obok ściany obłożonej płytkami strukturalnymi, nikt nie będzie w stanie się oprzeć posmyraniem jej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *