Nowoczesna, Ekskluzywna Włoska Kuchnia. Mieszkanie w bloku

Kuchnia włoska w nowoczesnym wydaniu

Kuchnia włoska w nowoczesnym wydaniu

Włoska ekskluzywna nowoczesna kuchnia

Włoska ekskluzywna nowoczesna kuchnia

Wszyscy zgodni są co do tego, że kuchnia jest sercem domu. A co o tym sądzą Włosi, dla których gotowanie, smakowanie, biesiadowanie jest nie tyle życiową koniecznością, co stylem życia? Życia, które skoncentrowane jest na budowaniu relacji rodzinnych i przyjacielskich. Dla nich określenie serce to za mało. Kuchnia jest dla nich wszystkim, czego potrzebują. Skoro tak – musi być od idealna pod każdym względem.

Dlaczego styl włoski?

W stylach aranżacyjnych i ich nazwach można się pogubić. Styl włoski jest jasno zdefiniowany i rozpoznawalny. Kuchnie wloskie ekskluzywne są w barwach naturalnych: beż, zieleń, szlachetna szarość. Barwy uzupełniają dodatki neutralnej bieli i podnoszącego estetykę złota, a dla dodania energii stosuje się we włoskim wzornictwie energetyczną czerwień lub pomarańcz. Czy można mieć piękniejszą kuchnię od prostego w formie, wykonanego z niezwykłą precyzją i zachowaniem zasad ergonomii kompletu zabudowy szaro – czerwonej? Włoskie ekskluzywne kuchnie takie właśnie są: zachwycające!

A jeśli do tego dołożymy płytki ceramiczne włoskie, to efekty estetyczne okazać się mogą spektakularne. Dlaczego? Niewiele narodów na ziemi wie o produkcji ceramiki tyle, co Włosi. To nie tylko ich tradycja rzemieślnicza, to dziejowe powołanie Włochów, specjalizacja, w której nie mają sobie równych. Zarówno technologia produkcji, która wpływa na cechy funkcjonalne i użytkowe, jak i nietuzinkowy design dają płytkom włoskim prymat w świecie ceramiki.

Włoskie meble kuchenne

Włoskie meble kuchenne a codzienność pani domu Czy wygląd kuchni ma wpływ na zmniejszenie uciążliwości prac kuchennych? Oczywiście, że meble same w sobie nie potrafią zastąpić człowieka, ale odpowiednio wykonane i ustawione potrafią na tyle ułatwić pracę w kuchni, że z ciężkiego obowiązku stanie się ona przyjemnością.

Włoska precyzja wykonania

Po pierwsze meble kuchenne w stylu włoskim cechują się niezwykłą precyzją wykonania. Kto boryka się z niedoróbkami typu nierówności blatów, niedomykające się i trudne do regulacji zawiasy w drzwiczkach szafek, ten wie, jak mebel kiepskiej jakości może utrudniać życie.

Ciągi robocze w nowoczesnych kuchniach

Po drugie są to meble ergonomiczne, czyli ustawienie mebli oraz sprzętów zabudowanych w nich uwzględnia zarówno specyfikę prac kuchennych (tak zwane ciągi robocze), jak również cechy budowy ludzkiego ciała. Odpowiedni układ ciągów na blatach roboczych między zlewem, kuchenką a lodówką oraz odpowiednie wysokości szafek i wszelkie ułatwienia typu obracane kosze czy lekko wysuwające się szuflady z cichym domykiem. Nowoczesne kuchnie włoskie mają meble, które otwierają się i działają bezszelestnie, bardzo lekko, bezpiecznie dla użytkownika.

Włoska kuchnia - mobilność

Po trzecie w nowoczesnej kuchni włoskiej można w sposób niespecyficzny zabudowywać sprzęty AGD. Ciekawym rozwiązaniem mogą być wyspy, wielkie kuchnie gazowe lub elektryczne stylizowane na wiejskie piece chlebowe, zabudowa zmywarek lub piekarników w słupkach na niestandardowej wysokości.

Uniwersalność i estetyka

Po czwarte ekskluzywne kuchnie włoskie są piękne – przebywanie w pomieszczeniach wysmakowanych pod względem kolorów, kształtów, kompozycji artystycznej poprawia samopoczucie, a ciężka praca w takich warunkach nie męczy.

Kuchnia włoska

W takiej niezwykłej nowoczesnej kuchni włoskiej warto pokusić się o szczególny sposób gotowania. Jeśli tutaj często przygotowywać będziemy dania według diety śródziemnomorskiej, zapewnimy sobie i naszym bliskim najbardziej wartościowy, z punktu widzenia ludzkiego zdrowia, sposób odżywiania się. Włoskie gotowanie, we włoskiej kuchni - świetny pomysł na nowe otwarcie kulinarne w naszych domostwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *