Eleganckie i Praktyczne Płyteki Drewnopodobne Do Małych Mieszkań

Eleganckie i praktyczne płytki drewnopodobne

Eleganckie i praktyczne płytki drewnopodobne

drewno w mieszkaniu

Większość osób, zmieniających wystrój pomieszczeń jednocześnie decyduje się na przeprowadzenie małego lub większego remontu, który nie tylko odświeży mieszkanie, ale również pozwoli na dokonanie kilku dość radykalnych posunięć. Zmiany te mogą obejmować wymianę podłogi, odnowienia ścian czy ułożenie w łazience nowej glazury. Tego typu prace remontowe przeprowadza się zazwyczaj co kilka lat, więc wybór odpowiednich materiałów jest bardzo ważną decyzją dla każdego domownika.

Praktyczna i elegancka kuchnia

Jak wiadomo, kuchnia to przeważnie domena pani domu, więc jej wystrój musi być nie tylko przytulny, ale również nowoczesny, praktyczny i funkcjonalny – z tych też powodów wykończenie ścian i podłóg przy kuchence i blatach roboczych musi spełniać najwyższe standardy elegancji i trwałości.

Zastosowanie drewna a płytki ceramiczne

Do materiałów najchętniej kupowanych można zaliczyć drewno, ponieważ jest to surowiec wyjątkowo wysoko ceniony ze względu na swoje właściwości - jest nietoksyczne, łatwe w obróbce, przyjazne środowisku a co najważniejsze doskonale komponuje się z innymi materiałami. Zastosowanie drewna wymaga jednak ciągłej pielęgnacji, by jego powierzchnia pozostała w niezmienionym stanie przez wiele lat, dlatego niektóre drewniane elementy można zastąpić płytkami ceramicznymi, stylizowanymi na drewniane panele. Płytki drewnopodobne są wykonane z wysokiej jakości materiału ceramicznego, a ich wzór przypominający naturalny rysunek drewna, nie odbiega od oryginału.

Imitacja drewna - płytki ceramiczne

Płytki drewnopodobne występują w wielu kolorach, można je więc zastosować w różnych pomieszczeniach. Najlepiej sprawdzą się w kuchni, gdzie łatwo o zachlapanie ścian i podłóg tłuszczem lub inną, trudną do wyczyszczenia substancją, ponieważ ich pielęgnacja nie sprawia najmniejszych trudności. Do czyszczenia wystarczy woda z detergentem.

Płytki drewnopodobne dobrze można ułożyć także w salonie, szczególnie wtedy, gdy dysponujemy kominkiem. Obok paleniska kominka często układa się drewniane polana, czasami z paleniska wypada popiół lub rozżarzona iskra która na drewnianej podłodze mogłaby wyrządzić niemałe szkody, dlatego najlepszym pomysłem jest wyłożenie tego kawałka podłogi płytkami ceramicznymi, które można dopasować do naturalnych drewnianych, ułożonych w innej części salonu. Imitację drewna z powodzeniem można zastosować w łazience – ceramika jest odporna na wilgoć więc obecność wody i pary wodnej nie zmieni jej właściwości.

Zalety płytek drewnopodobnych

Przedpokój to również odpowiednie miejsce na ułożenie ceramicznych płytek drewnopodobnych – ściekającą z parasoli wodę i błoto wniesione na butach przez dzieci, można bardzo szybko usunąć bez szkody dla wyglądu podłogi. Płytki ceramiczne drewnopodobne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie podłoga lub ściana narażona jest na kontakt z wodą czy wysoką temperaturą; są świetnym przewodnikiem ciepła, nadają się więc do montowania pod nimi ogrzewania podłogowego. Są odporne na wiele czynników, mają wysoką klasę ścieralności oraz są dostępne w wielu wzorach i kolorach.

drewno w mieszkaniu

Eleganckie i praktyczne płytki drewnopodobne

Sprawdź, czy płytki z efektem drewna do łazienki, pokoiku albo korytarza to coś właściwego dla ciebie!
drewno w łazience

Drewno w łazience – nowoczesne rozwiązania

Decydując się na drewniano w łazience warto zapoznać się z różnymi odmianami
drewno w kobiecych rękach

Drewno w kobiecych rękach – białe płytki drewnopodobne

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *