Drewno w łazience - nowoczesne rozwiązania - Mieszkanie w bloku

Drewno w łazience – nowoczesne rozwiązania

drewno w łazience

Drewniany blat do łazienki

Drewniane dodatki, blaty czy wykończenia to coraz częstsze i ponadczasowe rozwiązania. Drewno wygląda estetycznie, elegancko, dodaje ciepłej i przytulnej atmosfery każdemu typu wnętrza. Coraz częściej drewno można spotkać także w aranżacjach stylowych łazienek.

Jak zatem wybrać odpowiednie drewno do tak wymagającej przestrzeni jakim jest łazienka?

Łazienka to dość wymagająca przestrzeń do aranżacji. Gwałtowne zmiany temperatury, duża wilgotność i ciągłe obcowanie z wodą. Drewniane elementy narażone są na wiele szkodliwych czynników. Drewno w takich warunkach kurczy się i pęcznieje, środowisko zaś sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii wpływających na stopniowy rozkład surowca.

Jakie drewno wybrać?

Nie każde drewno poradzi sobie w takich warunkach. Decydując się na drewniany blat w łazience warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami drewna. Najlepiej wybierać te gatunki stabilne czyli o niskim współczynniku skurczu oraz nienasiąkliwe, które są wysoce odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Największym zainteresowaniem cieszą się odmiany drewna egzotycznego czyli: teak, merbau, jatoba, iroko. Zawarte w nich substancje oleiste stanowią naturalny impregnat. Idealnie nadaje się także dąb i modrzew.

Jak zabezpieczyć drewno

Każde drewno należy zabezpieczyć ale to w łazience wyjątkowo starannie. Zakupione gotowe blaty są zazwyczaj impregnowane fabrycznie. Jednak kiedy planujesz taki blat zrobić samemu z surowych desek impregnacja drewna leży po twojej stronie. Pamiętaj aby blat zabezpieczyć z każdej strony także od spodu i na krawędziach.

Płytki drewnopodobne

Dobrze ustawione prawdziwe drewno dodaje niepodważalnego charakteru każdemu wnętrzu. Jednak sam fakt posiadania go niesie za sobą wiele obowiązków i czasem wyrzeczeń. Dla osób, które nie lubią zaprzątać sobie głowy dodatkowymi obowiązkami, proponujemy płytki drewno podobne. Występują one jako płytki podłogowe, mozaiki czy płytki ścienne. Możemy znaleźć naprawdę dużo różnych formatów i sposobów na układanie.

Olej do impregnacji drewna czy lakier

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków zabezpieczających drewno. Zazwyczaj stosuje się olej lub lakier. Te dwa środki jednak różnią się działaniem i odmiennym wykończeniem. Co sprawdzi się lepiej?Przeczytaj w kolejnym artykule -------- Olej czy lakier do drewna

zmywarka na wysokości

Zmywarka na wysokości – wady i zalety zabudowy zmywarek

Koniec z uporczywym bólem pleców i stawów, przez ciągle schylanie się. Zmywarka - kreatywnie i ekonomicznie

Zdrowa woda zawsze na wyciągniecie ręki – Franke Vital

Zdrowa woda na wyciągnięcie ręki, o każdej porze dnia? To możliwe, sprawdź!

Włoskie Patchworki nad blat do Kuchni!

Patchworki powoli nabierają wiatru w żagle. Sprawdź jak wykorzystać je w kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *