Asystent Google dla każdego mieszkania - Mieszkanie w bloku

Asystent Google dla każdego mieszkania

Asystent Google dla każdego mieszkania

Asystent Google Home

Asystent Google Home

Sprawdź! Twojego wirtualnego asystenta

Asystent Google do każdego domu
asystent google

Jak asystent Google może się przydać na co dzień?

Asystent Google Home

Osobisty asystent Google jest jak podróż do czasów i miejsc, w których zamożni ludzie korzystali z usług służących, lokajów, sekretarzy, pokojówek. Albo na dwory królewskie, gdzie na rozkazy władcy lub jego rodziny czekały dziesiątki rozmaitych urzędników.

Dzisiaj oczywiście również można zatrudnić służbę, ale po co – łatwiej, sprawniej i taniej jest korzystać z domowego stacjonarnego asystenta Google oraz aplikacji mobilnych tej usługi.

Ok Google – polecenie, które ułatwia życie

Wydawaj komendy

Dzięki możliwości uruchamiania aplikacji za pomocą głosu asystent Google jest prosty w użyciu. Nie ma mowy o czytaniu wielostronicowych instrukcji obsługi – inteligentne menu podpowiada opcje i proponuje rozwiązania na podstawie analizy danych, które o użytkowniku Google posiada w swoich zasobach.

Pierwsze poranne "Ok Google", to początek realizacji zadań, przez które asystent przeprowadzi użytkownika. Po grzecznym powitaniu (bez humorzastych fochów) pomocnik Google poinformuje nas, jaki mamy dzień, godzinę, pogodę oraz poda najważniejsze wiadomości lub włączy naszą ulubiona muzykę – wszystko zależy od wyboru opcji codziennej rutyny. Na pewno przypomni o zażyciu lekarstwa czy zabraniu parasola, albo o wywiadówce w szkole córki.

Asystent Google Home

Podczas każdego kolejnego działania w ciągu dnia Asystent Google będzie nam towarzyszył, podpowiadał, podawał rozwiązania problemów, informował oraz wykonywał zlecone mu zadania.

Asystent po polsku

Od 15 stycznia 2019 roku Asystent Google mówi po polsku, jednak wiele opcji ma ciągle tylko wersję anglojęzyczną lub ograniczenia terytorialne – więcej pożytku z asystenta Google mają mieszkańcy USA, niż Europejczycy, ale niwelacja tych różnic jest zapewne kwestią niezbyt długiego czasu.

Asystent Google Home

Pomocnik Google w pracy

Właściwie trudno jest wymienić wszystkie możliwości asystenta Google. Można go używać do rzeczy bardzo skomplikowanych, albo do zabawy. Zadając mu pytanie uzyskamy odpowiedzi – rozwiązania haseł do krzyżówki lub przetłumaczymy wypowiedziany tekst na inny język, wyznaczymy trasę przejazdu, poznamy repertuar kinowy, wyślemy przelew, zamówimy jedzenie.

Asystent jest przydatny podczas wyszukiwania potrzebnych nam informacji. Możemy go użyć do organizowania dnia, planowania zajęć. Bardzo łatwo można tworzyć wszelkie notatki i listy. Oczywiście w każdej chwili możemy asystenta poprosić o przypomnienie co nam jeszcze pozostało do zrobienia.

Na nasze polecenie asystent błyskawicznie wykonuje połączenia telefoniczne lub wysyła sms. Jakże przydatna może być taka funkcja podczas nagłego wypadku czy zachorowania!

Domowy asystent Google

Wszechstronność usługi można docenić wykorzystując asystenta do korzystania z urządzeń domowych. Inteligentny dom nie jest wymysłem futurystów – to fakt, może jeszcze niepowszechny, ale coraz częściej spotykany. Pomocnik Google na nasze polecenie włączy ogrzewanie lub klimatyzację, zapali/ zgasi światło dowolnym pomieszczeniu, uruchomi piekarnik – wszystko to może się odbywać, gdy jeszcze jesteśmy w pracy, w drodze do domu, lub w podróży.

Korzystanie z urządzeń kuchennych czy sprzętu RTV jest bajecznie proste – asystent Google nie przegapi naszego ulubionego serialu, włączy taką muzykę, jaką lubimy najbardziej i dodatkowo film odtworzy na wskazanym w poleceniu ekranie, na przykład w sypialni czy w kuchni, a muzykę prześle na głośniki do wskazanego pomieszczenia. I tak pracując w gabinecie czy w garażu możemy krótkim poleceniem głosowym, bez odrywania się od zajęć, włączyć kołysankę w odległym pokoju dziecięcym.

Asystent Google na straży bezpieczeństwa

Możliwości ochrony przed niebezpieczeństwem, czy zwykłym niepakowaniem się w kłopoty pomocnik Google ma mnóstwo. Za takie można uznać wszelkie działania w ramach sterowania domem na odległość. Asystent Google zadba, aby inteligentny dom pod naszą nieobecność był odpowiednio nagrzewany lub schładzany, aby podnosić lub opuszczać rolety, włączać światło i muzykę – stwarzać wrażenie, że właściciele są w domu, gdy przebywają na drugim końcu świata albo chociaż miasta.

Asystent Google Home

Pomocnik Google bardzo dobrze sprawdza się w roli nawigacji samochodowej. Współpracując z Google Maps nie tylko wyznacza trasę, ale dodatkowo pomaga wybierać wszelkie ułatwienia i omijać niebezpieczeństwa. Podczas jazdy możemy pytać o stację benzynową, prosić o omijanie autostrad płatnych, polecać wykonanie połączeń telefonicznych lub wysłanie sms-ów, które asystentowi dyktujemy. Asystent Google odpowie nam na pytanie: „Gdzie jestem?” lub „Jaka to ulica?”, gdzie jest szpital, posterunek policji, albo w razie wypadku połączy nas z numerem alarmowym.

Najczęstsze komendy:

Jak napisać sms’a przez Google asystenta?

Włącz Google asystenta przez polecenie „ok google” i następnie użyj komendy:
Napisz SMS-a do Rafała „Do zobaczenia o piątej”.

Jak włączyć komendę wiadomości?

Komenda: Włącz wiadomości

Jak zapytać o jedzenie asystenta googla?

Czy w pobliżu są jakieś restauracje?

Jak zapytać o drogę googla plus?

Pokaż drogę do najbliższego supermarketu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *