Jaka rasa dla kochająch rodziny? - Mieszkanie w bloku
Mieszkanie w bloku jevels
Top 9 pomysłów na płytki ceramiczne – do bloku
Mieszkanie w bloku - tajniki gdańska
Jakie atrakcje można spotkać w Gdańsku

Jaka rasa dla kochająch rodziny?

Mieszkanie w bloku - rasa dla rodziny
pies do bloku

TOP 3 psów do mieszkania

Chyba każda osoba szukająca pupila dla swojej rodziny musi zadać sobie pytanie, jaka rasa nadaje się do mieszkania z moją rodziną?

Psia kość! Co z tą sierścią!

Niekończąca się historia. Sprawdź jak w praktyczny sposób walczyć z nadmierną sierścią w Twoim mieszkaniu.
mieszkanie w bloku pies czy kot?

Pies czy kot – do małego domu?

Wiele osób boryka się z wyborem swojego kochanego pupila. Psiak, czy kotek? A może po co wybierać?

Zwierzę domowe może stać się pełnoprawnym członkiem rodziny i wnieść do niej wiele dobrego. Czynnikiem decydującym o potrzebach, temperamencie oraz charakterze psa, w bardzo dużym stopniu decyduje jego rasa. Oto psy, które według mnie najlepiej sprawdzają się w roli towarzysza dzieci i dorosłych.

Cavalier king charles spaniel - cichy i bezkonfliktowy

Ten wspaniały angielski spaniel to z natury bezkonfliktowy i łagodny pies domowy, który może być doskonałym towarzyszem. Uwielbia pieszczoty i nie wykazuje agresji w stosunku do obcych. Preferuje żywot kanapowca, jednak nie stroni także od zabawy na świeżym powietrzu. Rasa ta bardzo chętnie wybierana jest przez rodziny wielodzietne. Cavalier king charles spaniel dobrze znosi towarzystwo nawet kilku dzieci. Niełatwo się zniechęca, dzięki czemu pozostaje odporny na różne wybryki towarzyszy zabawy. Podoba mi się u tego psa fakt, że nie wymaga żadnego specjalnego przeszkolenia. Wspaniale sprawdza się w domach, gdzie nie ma czasu i warunków do profesjonalnej tresury. Cavalier king charles spaniel idealnie nadaje się na pierwszego psa w życiu dziecka. To z reguły bardzo ciche zwierzęta, które unikają nadmiernego szczekania - z doświadczenia mogę powiedzieć, że pod tym względem wyprzedzają inne nieduże rasy psów.

Bichon frise - łagodny i wesoły

Bichon frise to wesoły i towarzyski pies. Przedstawiciele tej rasy są zwykle bardzo energiczni, ale ich temperament dość zrównoważony i umiarkowany. Bichon frise posiada charakterystyczną, białą sierść o kręconym włosiu. Jego wdzięczna postura natychmiastowo poprawia mi humor i szybko niweluje negatywne emocje. Nie przypadkiem bichon frise wykorzystywane są w dogoterapii. Ten pies może być niezwykle czuły i wrażliwy, a jednocześnie skory do zabaw i spacerów. Preferuje domatorski styl życia, jednak może łatwo dopasować się także do bardziej aktywnej rodziny. Uwielbia towarzystwo dzieci, które chętnie otacza swoim ciepłem. Podoba mi się u tych psów, że bardzo przywiązują się do właścicieli. Bichon frise posiada niewielkie rozmiary, dlatego polecam go osobom dysponującym ograniczoną ilością miejsca.

Nowofundland - czuły i kochający

Nowofundlandy od zawsze mają dla mnie obraz rodzinnych, wielkodusznych i niezwykle oddanych psów. Wpływa na to nie tylko ich sympatyczny wygląd, ale również charakter. Nowofundlandy uwielbiają towarzystwo ludzi, które ich po prostu uszczęśliwia. Zwierzęta te są stosunkowo duże, a w połączeniu z puchatą sierścią przypominają nieco niedźwiadki. Nowofundland to idealny pies dla dzieci, ponieważ przepada za wspólnymi zabawami i pieszczotami. Posiada naturalną czułość i wrażliwość, którymi chętnie obdarowuje innych. Nieco gorzej znosi samotność, dlatego lepiej, żeby przebywał w towarzystwie ludzi. W tej rasie uwielbiam to, że szkolenie jest zwykle krótkie i skuteczne. Pamiętajcie jednak, że nowofundland nie sprawdzi się w każdym domu. Jego utrzymanie może być dość kosztowne, a dodatkowym utrudnieniem są stosunkowo pokaźne gabaryty. Jeżeli jednak warunki mieszkaniowe i ekonomiczne pozwalają na przyjęcie nowofundlanda pod własny dach, nie oceniajmy go powierzchownie - rasa ta jest według mnie jedną z najłagodniejszych.

Border collie - wytrwały i żywiołowy

Border collie słyną z niezwykłej inteligencji. Uznawane są za najmądrzejsze ze wszystkich ras, z czym całkowicie się zgadzam. Należą do czujnych, wytrwałych i wyjątkowo żywiołowych zwierząt. Border collie nie odstępuje nawet na krok, dzięki czemu może być wspaniałym stróżem dzieci. Idealnie sprawdza się jako kompan rodzeństwa w różnym wieku. Zawsze koncentruje uwagę na członkach rodziny, wykazując niespotykany instynkt opiekuńczy. Może wyczuwać zagrożenia, co ma szczególne znaczenie podczas zabawy na świeżym powietrzu. Border collie uczy się bardzo szybko i chętnie poznaje nowe sztuczki. Nie stroni także od pieszczot i posiada bardzo łagodne usposobienie. Przedstawicie tej rasy każdego dnia wymagają sporej ilości ruchu, najlepiej połączonej z wykonywaniem różnych zadań. Wolno się męczą, nawet na wielogodzinnych spacerach. Border collie polecam wszystkim rodzinom, której członkowie również cenią regularną aktywność fizyczną i umysłową.

Beagle - towarzyski i rozrywkowy

Za jednego z najbardziej tolerancyjnych i cierpliwych psów uważam beagle. Ten pies to wierny i wesoły kompan, który doskonale radzi sobie z dziećmi. Wyróżnia się inteligencją oraz sprytem, które umożliwiają mu naukę różnych skomplikowanych sztuczek. Sympatyczny wygląd (w połączeniu z łagodnym usposobieniem) wzbudza we mnie natychmiastowe zaufanie. Beagle są idealnymi towarzyszami zabaw oraz niezwykle wiernymi przyjaciółmi. Przedstawiciele tej rasy najlepiej czują się w domach, gdzie dużo się dzieje. Kochają aktywności różnego typu - zarówno gry, jak i spacery z właścicielem. Beagle są energiczne i niesforne, dlatego ich ułożenie i wychowanie wymaga nieco czasu. W zamian gwarantuję, że zaoferują odpowiedzialność i szacunek. Podoba mi się również, że obecność tego psa pozytywnie wpływa na rozwój społeczny i emocjonalny dziecka.

Psia kość! Co z tą sierścią!

Niekończąca się historia. Sprawdź jak w praktyczny sposób walczyć z nadmierną sierścią w Twoim mieszkaniu.
mieszkanie w bloku pies czy kot?

Pies czy kot – do małego domu?

Wiele osób boryka się z wyborem swojego kochanego pupila. Psiak, czy kotek? A może po co wybierać?
Mieszkanie w bloku - rasa dla rodziny

Jaka rasa dla kochająch rodziny?

Zwierzę domowe może stać się pełnoprawnym członkiem rodziny i wnieść do niej wiele dobrego.

Zdrowa woda zawsze na wyciągniecie ręki – Franke Vital

Zdrowa woda na wyciągnięcie ręki, o każdej porze dnia? To możliwe, sprawdź!
mieszkanie w bloku - szczepionka w mieszkaniu

Szczepionka w bloku

Ostatnio z dziewczynami z pracy rozmawialiśmy o szczepionkach i uświadomiły mi jak bardzo mało o nich wiem. Postanowiłam napisać sprawdzić kilka spraw. O to moje wnioski, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *